Importerede biler i Danmark

Brugte og nye biler hentet hjem fra udlandet, talt ved toldsynet • Data opdateret: 11. oktober 2026 • ✓ Officiel kilde: Motorregistret (DMR)

Hvor mange biler bliver importeret til Danmark i 2026?

77.881 personbiler er i 2026 kommet til Danmark fra udlandet og har været til told- og registreringssyn — 33,1% af alle, der kom på danske plader. 99,3% var brugte (første gang indregistreret i udlandet mere end 30 dage før toldsynet), med en medianalder på 3,3 år. 75,1% af de importerede var elbiler. I september 2026 blev der importeret 9.630 mod 8.839 i september 2025.

Overvejer du selv at importere en bil? Beregn registreringsafgiften på en importeret bil, før du køber den.

September 2026
9.630

September 2025: 8.839

Importeret i 2026
77.881

33,1% af alle, der kom på danske plader

Brugte
99,3%

over 30 dage gamle ved toldsynet

Elbiler
75,1%

median 3,3 år gammel ved toldsynet

Mest importerede modeller i 2026

#ModelImport i årAndel af årets importImport sidste månedSidste år til dato
1VW ID.45.4497,00%5145.774
2VW ID.34.9906,41%5215.909
3Skoda Enyaq4.6135,92%5794.775
4Mercedes-Benz EQA1.8242,34%2062.568
5Cupra Born1.7642,26%1951.558
6Cooper SE1.6562,13%1461.560
7XC401.5662,01%1441.916
8iX31.5622,01%1901.316
9Polestar 21.4861,91%1271.367
10Mercedes-Benz EQB1.3001,67%1631.458
11VW ID.71.2811,64%203597
12QASHQAI1.1301,45%144647
13BMW i41.1241,44%168779
14VW ID.51.0651,37%144896
15KONA9831,26%85841
16Audi Q4 e-tron9771,25%1021.058
175009271,19%190952
18BMW ix18191,05%141467
19500e8041,03%170771
20Skoda Elroq7751,00%11360
21Renault Megane7340,94%100482
22EXPLORER6550,84%31280
23COOPER5910,76%68803
24Q45700,73%67810
25Mokka5670,73%651.352
2630085670,73%75314
27VW ID.Buzz5660,73%52401
28Toyota C-HR5580,72%98136
29Hyundai Ioniq 55540,71%40866
30Mercedes-Benz EQE5460,70%73709
31Kia EV65450,70%58492
3220085010,64%74496
33MG4 Electric4940,63%22141
34E-C44500,58%43523
35CAPRI4480,58%3126
36Mokka-e4430,57%63930
37Tesla Model Y4380,56%80487
38Tesla Model 34330,56%781.080
39EX404190,54%51206
4050083910,50%57130
412083830,49%28383
42Skoda Octavia3820,49%57193
43RAV43800,49%62103
44Kia Niro3620,46%33519
45ARIYA3490,45%40433
46CX-53440,44%39218
47CORSA3330,43%24661
48C403320,43%46457
49T-Roc3200,41%42171
50MG5 Electric3190,41%20448

Sådan tæller vi

Køretøjer, der er kommet til Danmark fra udlandet, talt i den måned, de har været til told- og registreringssyn. Langt de fleste er brugte. Nye biler fra de danske mærkeimportører tæller ikke med; de indregistreres uden syn.

En brugt import tæller i registreringstallene på bildata.io/stats fra sin første indregistrering i udlandet. Derfor kan en models import overstige dens registreringer i samme måned, og de to tal kan ikke lægges sammen.

Tallene går tilbage til 1. januar sidste år: Motorregistret gemmer kun et køretøjs seneste syn, så ældre toldsyn er for en stor dels vedkommende overskrevet. Læs mere om datagrundlaget og metoden.

Ofte stillede spørgsmål om import

Hvor mange brugte biler importeres til Danmark?
77.322 af årets 77.881 importerede personbiler var brugte, altså første gang indregistreret i udlandet mere end 30 dage før toldsynet. Resten var højst 30 dage gamle: nye eller næsten nye biler hentet hjem fra udlandet. Nye biler fra de danske mærkeimportører tæller ikke med; de indregistreres uden syn.
Hvilke biler importeres mest til Danmark i 2026?
VW ID.4 (5.449), VW ID.3 (4.990) og Skoda Enyaq (4.613) er de mest importerede personbiler i 2026, talt ved toldsynet.
Hvorfor kan en models import være større end dens registreringer?
Fordi de to tal tæller forskellige biler. Registreringstallene tæller en bil i den måned, den første gang blev indregistreret — for en brugt import var det i udlandet, før den kom hertil. Importen tæller bilen i den måned, den blev synet i Danmark. En populær brugt bil kan derfor have flere importerede end nyregistrerede i samme måned, og de to tal kan ikke lægges sammen.
Hvor gamle er de importerede biler?
De importerede personbiler var i 2026 i median 3,3 år gamle ved toldsynet, regnet fra deres første indregistrering i udlandet. Halvdelen var altså yngre, halvdelen ældre.